NIEUWS UIT LELYSTAD

Vanaf 1 januari kan er weer gegolfd worden op de golfbaan (met video)

Er lijkt beweging te zitten in het dossier Flevo Golf Resort. In de patstelling tussen gemeente en ontwikkelaar Unigolf, over de weigering van de eerste om Unigolf in het gebied extra woningen te laten bouwen op een deel van de golfbaan, werd bijna twee jaar geleden de golfbaan gesloten. Nu heeft Unigolf met de Golfclub Flevoland, bespeler van de baan, afgesproken dat die per 1 januari 2023 de baan weer kan gaan gebruiken. Voorzitter Wil van Meer is euforisch.

Bruikleenovereenkomst

Unigolf heeft de golfclub een bruikleenovereenkomst om niet (er hoeft niet voor te worden betaald) aangeboden voor één jaar, vooruitlopend op een hopelijk goede uitkomst van de gesprekken met de gemeente. De ontwikkelaar heeft een nieuw plan ingediend en hoopt daar uit te komen met de gemeente.

Golfclub Flevoland is enthousiast over dat plan, maar wil verder niet ingaan op de inhoud daarvan. “Dat is niet aan ons. Wat voor ons belangrijk is, is dat we weer gebruik kunnen maken van een 9-holes baan en op die manier weer aan onze vereniging kunnen bouwen,” zegt Van Meer.

Elders gaan golfen

De laatste tijd is er toch een leegloop geweest bij de Golfclub. “Logisch. Onze leden hebben hun heil gezocht op andere golfbanen in de provincie. Maar we merken ook dat veel leden en oud-leden blij zijn dat er straks ook in Lelystad weer gegolfd kan worden en niet kunnen wachten om weer terug te keren.”

Onrendabel

De oude, 18-holes golfbaan bleek eerder door Unigolf niet rendabel te kunnen worden geëxploiteerd. In de toekomstplannen is daarom steeds uitgegaan van een 9-holes golfbaan. “Dat sluit ook veel meer aan bij deze tijd. Veel golfers hebben helemaal geen zin meer om 4 of 5 uur uit te trekken voor alle 18 holes. Je ziet dat er in den lande steeds meer terug wordt gegaan naar 9-holes. Als je bedenkt dat de golfsport ooit begon met 12-holes banen, zijn we weer terug bij af,” lacht Van Meer.

Hij wil nu, vooruitlopend op een hopelijk goede afloop in de gesprekken tussen Unigolf en de gemeente, weer groeien met de vereniging. “Voor onze golfclub is een 9-holes golfbaan goed exploitabel. Uit de berekeningen die we eerder hebben gemaakt, blijkt dat we daar een ledental van 450 golfers voor nodig hebben. De afgelopen jaren zijn we zo’n 100 tot 150 leden verloren. We zitten nu op ruim 200 leden. Nog 250 leden erbij moet, met het verzorgingsgebied van Lelystad en de groei van de stad, mogelijk zijn. We zijn blij dat we daar nu weer aan kunnen bouwen. Want zeg nou eerlijk: een provinciehoofdstad zonder eigen golfbaan, in een tijd waarin bewegen zo belangrijk is en corona de populariteit van de golfsport ook heeft doen toenemen, dat is toch een blamage? Laat staan wat een dichte en dichtgegroeide golfbaan met de uitstraling van het golfresort doet…”

Bijna speelklaar

Unigolf heeft het 9-holes gedeelte dat nu in bruikleen wordt gegeven wel steeds onderhouden. “Dat betekent dat er nog wel wat moet gebeuren voor we er weer kunnen spelen, maar dat is te overzien. We zijn blij dat er weer een toekomstperspectief is. En we hebben er vertrouwen in dat de gemeente en Unigolf er dit keer wel uit gaan komen.”

Conflict in een notendop

Het conflict tussen Unigolf en de gemeente speelt al ruim vier jaar. Unigolf heeft drie pogingen gedaan bij de gemeente om toestemming te krijgen om op een deel van de golfbaan en aan de rand van het Flevo Golf Resort nog eens 120 woningen te bouwen, bovenop de 495 woningen die eerder waren afgesproken en die er nu staan. Unigolf stelt de opbrengst van de woningen nodig te hebben om van de golfbaan, die in de huidige 18-holes vorm niet rendabel te exploiteren is, af te kunnen stoten. In ruil voor de toestemming voor de extra woningen wordt de resterende en dan 9-holes golfbaan overgedragen aan de Golfclub Flevoland, inclusief het clubgebouw. De gemeente zou dan verantwoordelijk worden voor de infrastructuur en het openbaar gebied.

De gemeente en de gemeenteraad wilden eerder echter niet meewerken aan woningbouw op de golfbaan. Bewoners zijn daar juist gaan wonen vanwege dat wonen in het groen van een golfbaan. Dat betekent dat het karakter van de golfbaan groen moet blijven. Bewoners van het Flevo Golf Resort toonden zich eerder verdeeld: een aantal heeft geen bezwaar tegen extra woningbouw, maar er is ook een burgerinitiatief waar ook het Golfpark bij betrokken is, die fel gekant is tegen elke extra vorm van woningbouw.

Hoe het nieuwe bouwplan van Unigolf eruit ziet, is nog niet bekend.

Geplaatst op 1 december 2022.

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

30 november, 2023

Batavia'90 wil topper BFC eerste punten afpakken

Geschreven door Marc Broekmans Batavia '90 trainde donderdagavond voor de topper in de eerste…
30 november, 2023

Wethouder wil regulering boten Gelderse Diep

De gemeente gaat binnenkort weer bootwrakken in het Gelderse Diep aanpakken. Daarnaast wil…
30 november, 2023

Vreedzame mars vóór vrede in Gaza en tégen polarisatie

Lelystad heeft morgen een vredesmars voor Gaza. Daarbij moet het ook echt gaan om vrede, zegt…
30 november, 2023

Triomf voor 'Lelystadse' modeman die ook Máxima kleedde

Spraakmakende prijs voor een modeontwerper die opgroeide in Lelystad: Mohamed Benchellal. Hij heeft…
30 november, 2023

Topman Woonzorg Flevoland: “Het zal echt anders moeten”

Woonzorg Flevoland bestaat 25 jaar. Dat biedt de gelegenheid om terug te kijken, feest te vieren,…
29 november, 2023

Dader diefstal met geweld voorlopig vrij na fout justitie

Een 19-jarige betrokkene bij een diefstal met geweld is woensdag vrijgelaten uit voorarrest omdat…
29 november, 2023

Auto crasht op Visarenddreef: twee inzittenden gewond

Twee mensen zijn woensdagavond tegen half acht gewond geraakt toen ze met een auto tegen een boom…
29 november, 2023

Politie controleert op overstekende fietsers bij de Middendreef

De politie heeft woensdagochtend een controle uitgevoerd bij de voetgangersoversteek over de…
29 november, 2023

Gewelddadige veelpleger moet cel in, maar is zoek

Een 20-jarige criminele duizendpoot uit Lelystad die dit voorjaar uit voorarrest werd ontslagen…
29 november, 2023

Gedicht van de week: ‘De Dood’ (Dorrie Pepermans)

Radio Lelystad plaatst wekelijks een ‘Gedicht van de Week’ van een Lelystedeling. Er loopt namelijk…
28 november, 2023

Politiek zit met groeiende afvalberg in de maag

De gemeente zit in haar maag met de voorgenomen plannen van Afvalzorg om de capaciteit van de…
28 november, 2023

Truck na diefstal iPhones leeg gevonden in Lelystad

Een vrachtwagen die is gebruikt bij de diefstal van een lading iPhones op Schiphol in de nacht van…
28 november, 2023

Lelystad wil nieuwe kabels hoogspanning niet dichtbij

De nieuwe hoogspanningsleiding door Flevoland moet langs de Vogelweg of de Gooiseweg komen, want…
28 november, 2023

Burgemeester Mieke Baltus in februari weer aan de slag

Mieke Baltus gaat op 5 februari weer aan de slag als burgemeester van Lelystad. Zij is dan ruim een…
28 november, 2023

Politie is op zoek naar sinds zaterdag vermiste Olaf Roelofsen

De politie is op zoek naar de 59-jarige Olaf Roelofsen, die sinds 25 november wordt vermist.…
27 november, 2023

Medisch Centrum West keert terug, maar rol Lelystad onzeker

Medisch Centrum West komt terug, maar de makers willen niet zeggen of het ziekenhuis van Lelystad…
27 november, 2023

Doelwit dat in Vinkeveen belager doodschoot gaat vrijuit

De 31-jarige Lelystedeling die op de parkeerplaats van de Harbourclub in Vinkeveen bij een…
27 november, 2023

Eis tbs tegen man die vrouw doodde 'in ruzie om haar drugs'

Het Openbaar Ministerie wil tbs voor de man (50) die een jaar geleden zijn vrouw (51) doodde bij…
27 november, 2023

Eerste paal voor laatste flat bij Grietenij: Conincxpoort

Centrada is begonnen met de laatste fase van Hooghe Boomen: appartementencomplex De Coninxpoort.…
27 november, 2023

Batavia in de wolken na winst op Woudenberg, kop in zicht

Het was een aardig voetbalweekend voor Batavia ’90 en Unicum, maar minder voor SVL. Batavia won in…
24 november, 2023

Waterbeheer wordt duurder en dat gaan we voelen

Flevolandse huurders gaan volgend jaar tot 2,8 procent meer aan waterschapslasten betalen en mensen…
23 november, 2023

Bijna een op de drie kiezers in Lelystad stemde PVV

De PVV is in Lelystad met nog meer afstand dan gemiddeld in het land de grootste partij geworden.…
23 november, 2023

Kogel wacht voor 360 edelherten, dus minder dan vorig jaar

De Oostvaardersplassen moeten de komende tijd bij de jaarlijkse vermindering ongeveer 45…
23 november, 2023

Tientallen boetes bij verkeerscontrole op Agorabaan

Politiemensen, onder wie een aantal aspiranten, hebben woensdag op de Agorabaan een…
22 november, 2023

Karter Quinten (11 inmiddels) heeft er weer twee prijzen bij

De elfjarige karter Quinten van Leeuwen uit Lelystad heeft weer een kampioenstitel op zijn naam.…
22 november, 2023

Bouwer boxen krijgt gelijk, maar mag nog niet bouwen

Het omstreden geplande gebouw met 199 opslagboxen aan de Stuwweg is geen parkeergarage, zoals de…
22 november, 2023

Gedicht van de week: ‘Herfst’ (Petra Meijnen)

Radio Lelystad plaatst wekelijks een ‘Gedicht van de Week’ van een Lelystedeling. Er loopt namelijk…
22 november, 2023

Geen verbod op reclame voor drank en gokken

Er komt geen verbod op buitenreclame voor alcohol en online gokken. Een voorstel van de PvdA…

Radio Lelystad: de hele dag dichtbij! | Ook op Facebook, Instagram, YouTube en Twitter