NIEUWS UIT LELYSTAD

Vanaf 1 januari kan er weer gegolfd worden op de golfbaan (met video)

Er lijkt beweging te zitten in het dossier Flevo Golf Resort. In de patstelling tussen gemeente en ontwikkelaar Unigolf, over de weigering van de eerste om Unigolf in het gebied extra woningen te laten bouwen op een deel van de golfbaan, werd bijna twee jaar geleden de golfbaan gesloten. Nu heeft Unigolf met de Golfclub Flevoland, bespeler van de baan, afgesproken dat die per 1 januari 2023 de baan weer kan gaan gebruiken. Voorzitter Wil van Meer is euforisch.

Bruikleenovereenkomst

Unigolf heeft de golfclub een bruikleenovereenkomst om niet (er hoeft niet voor te worden betaald) aangeboden voor één jaar, vooruitlopend op een hopelijk goede uitkomst van de gesprekken met de gemeente. De ontwikkelaar heeft een nieuw plan ingediend en hoopt daar uit te komen met de gemeente.

Golfclub Flevoland is enthousiast over dat plan, maar wil verder niet ingaan op de inhoud daarvan. “Dat is niet aan ons. Wat voor ons belangrijk is, is dat we weer gebruik kunnen maken van een 9-holes baan en op die manier weer aan onze vereniging kunnen bouwen,” zegt Van Meer.

Elders gaan golfen

De laatste tijd is er toch een leegloop geweest bij de Golfclub. “Logisch. Onze leden hebben hun heil gezocht op andere golfbanen in de provincie. Maar we merken ook dat veel leden en oud-leden blij zijn dat er straks ook in Lelystad weer gegolfd kan worden en niet kunnen wachten om weer terug te keren.”

Onrendabel

De oude, 18-holes golfbaan bleek eerder door Unigolf niet rendabel te kunnen worden geëxploiteerd. In de toekomstplannen is daarom steeds uitgegaan van een 9-holes golfbaan. “Dat sluit ook veel meer aan bij deze tijd. Veel golfers hebben helemaal geen zin meer om 4 of 5 uur uit te trekken voor alle 18 holes. Je ziet dat er in den lande steeds meer terug wordt gegaan naar 9-holes. Als je bedenkt dat de golfsport ooit begon met 12-holes banen, zijn we weer terug bij af,” lacht Van Meer.

Hij wil nu, vooruitlopend op een hopelijk goede afloop in de gesprekken tussen Unigolf en de gemeente, weer groeien met de vereniging. “Voor onze golfclub is een 9-holes golfbaan goed exploitabel. Uit de berekeningen die we eerder hebben gemaakt, blijkt dat we daar een ledental van 450 golfers voor nodig hebben. De afgelopen jaren zijn we zo’n 100 tot 150 leden verloren. We zitten nu op ruim 200 leden. Nog 250 leden erbij moet, met het verzorgingsgebied van Lelystad en de groei van de stad, mogelijk zijn. We zijn blij dat we daar nu weer aan kunnen bouwen. Want zeg nou eerlijk: een provinciehoofdstad zonder eigen golfbaan, in een tijd waarin bewegen zo belangrijk is en corona de populariteit van de golfsport ook heeft doen toenemen, dat is toch een blamage? Laat staan wat een dichte en dichtgegroeide golfbaan met de uitstraling van het golfresort doet…”

Bijna speelklaar

Unigolf heeft het 9-holes gedeelte dat nu in bruikleen wordt gegeven wel steeds onderhouden. “Dat betekent dat er nog wel wat moet gebeuren voor we er weer kunnen spelen, maar dat is te overzien. We zijn blij dat er weer een toekomstperspectief is. En we hebben er vertrouwen in dat de gemeente en Unigolf er dit keer wel uit gaan komen.”

Conflict in een notendop

Het conflict tussen Unigolf en de gemeente speelt al ruim vier jaar. Unigolf heeft drie pogingen gedaan bij de gemeente om toestemming te krijgen om op een deel van de golfbaan en aan de rand van het Flevo Golf Resort nog eens 120 woningen te bouwen, bovenop de 495 woningen die eerder waren afgesproken en die er nu staan. Unigolf stelt de opbrengst van de woningen nodig te hebben om van de golfbaan, die in de huidige 18-holes vorm niet rendabel te exploiteren is, af te kunnen stoten. In ruil voor de toestemming voor de extra woningen wordt de resterende en dan 9-holes golfbaan overgedragen aan de Golfclub Flevoland, inclusief het clubgebouw. De gemeente zou dan verantwoordelijk worden voor de infrastructuur en het openbaar gebied.

De gemeente en de gemeenteraad wilden eerder echter niet meewerken aan woningbouw op de golfbaan. Bewoners zijn daar juist gaan wonen vanwege dat wonen in het groen van een golfbaan. Dat betekent dat het karakter van de golfbaan groen moet blijven. Bewoners van het Flevo Golf Resort toonden zich eerder verdeeld: een aantal heeft geen bezwaar tegen extra woningbouw, maar er is ook een burgerinitiatief waar ook het Golfpark bij betrokken is, die fel gekant is tegen elke extra vorm van woningbouw.

Hoe het nieuwe bouwplan van Unigolf eruit ziet, is nog niet bekend.

Geplaatst op 1 december 2022.

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

0
Shares
24 januari, 2023

Man slaat partner en ontvoert kind (1) naar Turkije: 2,5 jaar cel

Een 40-jarige man uit Lelystad heeft drie jaar geleden zijn eenjarige dochter ontvoerd en heeft…
24 januari, 2023

Minder muskusratten in de val (-15%) en dat is goed nieuws

Het aantal muskusratten in Flevoland is afgenomen, zegt Waterschap Zuiderzeeland. De waterbeheerder…
24 januari, 2023

Huizen doorzocht en drie man vast in strijd tegen drugshandel

Een arrestatieteam heeft maandagochtend drie mannen aangehouden bij een grote drugsactie. Drie…
24 januari, 2023

Smart Kiosk mag van rechter de deuren nu al weer openen

Headshop Smart Kiosk in de Poststraat mag van de rechter de deuren heropenen. Dat is eerder dan…
24 januari, 2023

Gedicht van de week: Butterfly (Jada Faith)

Radio Lelystad plaatst wekelijks een ‘Gedicht van de Week’ van een Lelystedeling. Er loopt namelijk…
23 januari, 2023

Mogelijk toch landelijk verbod op varend ontgassen tankers

Het lozen van achtergebleven gas uit varende binnenvaarttankers, dat nu onder meer in de buurt van…
23 januari, 2023

Tom's Creek koopt surfschool Paradiso en wil algen aanpakken

Surfschool Paradiso blijft bestaan en mogelijk blijft het deel van het Bovenwater daar ook een…
23 januari, 2023

Buis (ex Lelystad Airport) op straat na problemen Schiphol

Voormalig directeur van Lelystad Airport Hanne Buis is haar baan bij moederbedrijf Schiphol…
23 januari, 2023

Atol brengt jeugd cultuur en sport bij, Jeand Doest trapt af

De Zuiderzeewijk krijgt een plek waar jongeren van 12 tot en met 27 jaar makkelijk kunnen…
20 januari, 2023

Lelystad zit in kopgroep bij stijging WOZ-waarde woningen

De gemiddelde WOZ-waarde van huizen in Lelystad is voor dit jaar 27,3 procent gestegen, terwijl het…
20 januari, 2023

Oversteeklichten Middendreef kapot, nieuwe zijn besteld

De verkeerslichten bij de oversteek over de Middendreef ter hoogte van De Rietlanden zijn kapot.…
20 januari, 2023

Batavialand zegt uit het dal te klimmen en kijkt naar toekomst

Batavialand zegt uit het dal te klimmen. Het museum ziet sinds het einde van de coronagolven een…
20 januari, 2023

Actie tegen op de stoep geparkeerde auto's Zandbank

De gemeente en de politie gaan de komende tijd met name op de Zandbank controleren op auto’s die op…
20 januari, 2023

Melding over persoon op de grond, blijkt dronken man

De politie kreeg gisteravond rond 20:35 uur een melding over een persoon die op de grond zou liggen…
20 januari, 2023

Twintigjarige die tankt zonder te betalen, heeft meer te verbergen

Een 20-jarige bestuurder uit Waddinxveen had langs de A6 getankt zonder te betalen en reed in de…
19 januari, 2023

Politie zoekt vermiste man, laatst gezien in Lelycentre

De politie is op zoek naar de 58-jarige Paulus Daniels. De man wordt sinds zaterdag vermist. Hij is…
19 januari, 2023

Politie toont mishandelaar en bedreiger nu ongeblurd

De politie heeft de beelden van de mishandeling van een conducteur in de nacht van 25 op 26…
19 januari, 2023

Inwonerspartij waagt nog één poging voor het Stadshart

De InwonersPartij wil nog één poging wagen om als gemeente te regelen dat er met en namens de…
19 januari, 2023

Man steelt 50 maaltijdrepen, 3 shakes en een koffiezetapparaat

Een onbekende man heeft vijftig maaltijdrepen, drie shakes en een koffiezetapparaat gestolen uit…
19 januari, 2023

Grofvuilzoekers nemen uit tuin waardevolle wasmachine mee

In de omgeving van de Rivierenlaan reed gistermiddag een busje door de buurt, waarbij de…
19 januari, 2023

Vrouw spuugt politie in gezicht bij bemiddeling familieruzie

De politie moest woensdag ter plaatse komen in de Wold 10 om bij een familieruzie te bemiddelen.…
19 januari, 2023

Update voor spaarkaart Lelypas, meer en snellere informatie

De Lelypas wordt vernieuwd en krijgt een QR-code die het mogelijk maakt om sneller het aantal…
18 januari, 2023

Plan broodnodig stroomstation op schema, dus 'in 2026 klaar'

Het nieuwe elektriciteitsstation waar Lelystad om zit te springen, is weer een stapje dichterbij:…
18 januari, 2023

Burgemeester legt voorlopig werk neer, na diagnose kanker

Burgemeester Mieke Baltus heeft de diagnose kanker te horen gekregen. Zij heeft haar werkzaamheden…
18 januari, 2023

Vier keer zonder rijbewijs werd te veel: auto in beslag genomen

Een twintigjarige man is gisteravond om half twaalf zijn auto kwijtgeraakt nadat hij voor de vierde…
18 januari, 2023

Zakje chips toch geen perfecte plek voor drugs in gevangenis

Een 31-jarige inwoner van het Zuid-Hollandse Nissewaard dacht de juiste methode te hebben gevonden…
17 januari, 2023

Overleg moet naar oplossing leiden in Flevo Golf Resort

De gemeenteraad lijkt niet van mening te zijn veranderd als het gaat om woningbouw op de golfbaan:…
17 januari, 2023

Radicale boeren doen ook Lelystad aan bij stikstofprotest

Ongeveer twintig mensen hebben gisteren aan het einde van de middag bij het provinciehuis met…

Radio Lelystad: de hele dag dichtbij! | Ook op Facebook, Instagram, YouTube en Twitter