Gemeente stemt in met locatie voor nieuw regelstation bij Zuigerplasdreef

De gemeente heeft ingestemd met de keuze van Liander voor een nieuw regelstation in de hoek van de Zuigerplasdreef en de Binnenhavenweg. Daar is nu al een regelstation en dat moet in verband met de toegenomen - en nog steeds toenemende - behoefte aan stroom worden uitgebreid. De gemeente wil de daarvoor benodigde grond daarom verkopen aan Liander.
Liander heeft verschillende plekken onderzocht, maar deze heeft de voorkeur. Andere locaties zitten woningbouwontwikkelingen in de weg, zoals op het aangrenzende De Akker, liggen te dicht bij het spoor of zouden leiden tot veel hogere kosten, doordat er dan langere kabels moeten worden getrokken. Bovendien zou de bouw bij die alternatieven veel langer duren, terwijl de behoefte aan het nieuwe regelstation er nu al is.
Bomenkap
Tegen de plannen bestaat verzet vanuit de omgeving, vanwege geplande bomenkap. Het nieuwe regelstation zal zo’n 5.000 m2 in beslag nemen, een half voetbalveld, en daarvoor moeten bomen verdwijnen. Dat is ook omdat die niet te dicht bij de elektriciteitsleidingen mogen staan. Bij eventueel omwaaien zouden dan gevaarlijke situaties kunnen ontstaan.
Een deel van het verzet had te maken met een gebrekkige communicatie over de plannen, waardoor de indruk ontstond dat het hele stuk bos op die locatie zou verdwijnen, en daarmee ook het groene uitzicht en de groene uitstraling van het gebied. Dat is niet het geval. Bovendien zal Liander met de omwonenden nu nog een participatietraject doorlopen, waarbij door omwonenden is geopperd dat als er dichter tegen de Zuigerplasdreef/Binnenhavenweg wordt aangebouwd, er meer groen tussen het gebouwtje en de woningen kan blijven staan. Dit voorstel wordt als ‘kansrijk’ beoordeeld door de gemeente en Liander.
Het definitieve plan moet in januari 2026 gereed zijn, waarna de gemeenteraad een bindend advies moet uitbrengen.