Terug naar hoofdinhoud

Sloop oude Postkantoor en Getronicsgebouw in de Botter staan voor volgend jaar op de agenda

Sloop oude Postkantoor en Getronicsgebouw in de Botter staan voor volgend jaar op de agenda
18 september 2026
Geschreven door Kees Bakker

De start van de sloop van het oude postkantoor aan het Stadhuisplein staat voor volgend jaar oktober in de planning. Dat heeft wethouder Sanne de Wilde de gemeenteraad verteld. Het gebouw is gekocht door een ontwikkelaar, die er ter plekke een kleine 140 appartementen wil bouwen, verdeeld over vier gebouwen, waarvan er één 14 woonlagen hoog wordt.

De appartementen worden een mix van jongerenwoningen en levensloopbestendige woningen waar ook thuiszorg mogelijk is. Als jong en oud samenwonen, ontstaat een plek waar generaties elkaar kunnen ontmoeten en versterken, is het idee erachter.

Wethouder De Wilde verwacht dat de sloop van het voormalige Getronicsgebouw, het oude Computer Uitwijk Centrum in de Botter, ook volgend jaar zal plaatsvinden. Dat gebouw, verpauperd en met ingegooide ramen, is veel Lelystedelingen een doorn in het oog. Het is één van de eerste gebouwen rond het Stadshart die je ziet als je met de trein vanuit Amsterdam Lelystad binnenkomt.