Skip to main content

Kubus gaat de markt op om geld te verdienen voor cultuur en cultuureducatie

01 juli 2025
Geschreven door Theo van Rhijn

Kubus begint een zakelijke tak om meer inkomsten te krijgen, extra van belang nu de gemeente in haar bezuinigingen 215.000 euro per jaar op cultuur schrapt. Het centrum voor cultuureducatie wil met de opbrengst die volledige bezuiniging opvangen, zodat andere instellingen gewoon kunnen doorgaan, en tegelijk een fonds vormen voor kinderen en jongeren die geen geld hebben voor lessen.

Het financiële plan steunt op twee poten. Om te beginnen kunnen bedrijven zowel de theaterzaal en de multifunctionele ruimtes als het buitenterrein huren voor bijeenkomsten,  ‘De Kubus – Hét Podium voor Jouw Event’. Verder kunnen ze het fonds, het Kubus Fonds voor Talentontwikkeling, bedoeld voor kinderen en jongeren van 6 tot en met 20 jaar, steunen met sponsorpakketten. Die beginnen bij 1500 euro. Wie tien mille of meer op tafel legt, wordt 'exclusieve partner en naamgever'.

Zelfredzamer

"De stap naar cultureel ondernemerschap is een bewuste keuze die al langer in voorbereiding was," zegt directeur-bestuurder Alex van Zijl. "Deze nieuwe koers is geen reactie op bezuinigingen, maar past in onze visie op een toekomstbestendige culturele sector. Tegelijkertijd is het wél een goed moment: de sector moet zelfredzamer worden, en wij willen daarin vooroplopen."