Ex-wethouder is nu gedupeerde burger met beperking die niet meer bij graf ouders kan

Ex-wethouder Ruud Luchtenveld, inmiddels 68, heeft nu het nieuws gehaald als door de overheid gedupeerde burger, een door de gemeente Amersfoort gedupeerde inwoner van Leusden om precies te zijn. Hij is niet goed ter been en kan het graf van zijn ouders niet meer bereiken doordat begraafplaats Rusthof is afgesloten voor auto's, zegt hij in het AD. Tot voor kort mochten bestuurders die slecht ter been zijn, met de auto op de verharde paden rijden, omdat Rusthof behoorlijk uitgestrekt is. Maar na meerdere vernielingen van grafzerken en monumenten door bestuurders die het verharde pad verlieten, vond de gemeente het genoeg. Sinds 1 februari zijn auto's daarom niet meer welkom.
Begrijpelijk, maar de alternatieven zijn niet voldoende, zegt Luchtenveld. Er zijn rolstoelen, maar hij heeft niemand om hem te duwen. Een scootmobiel mag de paden nog wel op, maar net als veel anderen met een rijbewijs en een auto bezit hij die niet. Luchtenveld stelt voor elektrische karretjes met bestuurder in te zetten, zoals ziekenhuis UMC Utrecht doet. “Nu is een grote groep de dupe van een kleine groep die zich niet aan de regels kon houden.”
Hij krijgt bijval van belangenorganisatie voor mensen met een beperking Onbeperkt Amersfoort en de gemeente laat weten dat er ook schriftelijke vragen zijn gesteld aan b. en w. “Hier komen we later op terug,” aldus een woordvoerder van het stadhuis, die verder de raad geeft in gesprek te gaan met de beheerder.
2010-2014
Luchtenveld, VVD'er en jurist, was van 2010 tot 2014 wethouder van financiën, ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling in Lelystad. Hij had daar Amersfoort voor verlaten na een wethouderschap daar, maar keerde na de raadsverkiezingen van 2014 niet terug in het Lelystadse college. Verder is hij voor zijn partij Kamer- en Statenlid geweest.