Asfaltfabriek Van der Lee krijgt van rechter geen uitstel luchtmetingen

Asfaltfabriek Gebroeders Van der Lee, op Oostervaart, krijgt vooralsnog geen uitstel van de luchtmetingen die de provincie heeft bevolen. Het bedrijf zei niet op korte termijn aan de opgelegde verplichting te kunnen voldoen en stapte naar de rechter toen de provincie zich daar niet gevoelig voor toonde. Maar de rechter oordeelt dat de provincie gelijk heeft en zegt dat die desnoods boetes mag opleggen, onder voorwaarde dat Gedeputreerde Staten zich daarover buigen en de mogelijkheden en belangen van het bedrijf laten meetellen.
Reden is dat er wekelijks zeventig tot tachtig klachten van omwonenden binnenkomen. Sommige betreffen alleen stank, maar er wordt ook geklaagd over hoofdspijn en irritatie aan ogen. De provincie denkt al langer dat de fabriek te veel giftige stoffen uitstoot, benzeen en polycyclische aromatische koolwaterstoffen. De metingen moeten daarover duidelijkheid verschaffen.
Van der Lee kan nog wel beroep aantekenen. De zaak diende nu bij de voorzieningenrechter, die alleen een belangenafweging maakt en toetst of de procedures kloppen en geen inhoudelijk of technisch onderzoek laat doen.